Akár rendszeresen olvasod a blogomat, akár elvétve, hamar rájöhetsz arra, hogy az emberi értékek gazdagítása itt a cél. Ugyanis:
Egy gyertya nem veszít semmit, ha meggyújt egy másikat!
Erősíts, edződj, vértezd fel magad minden napra, mert sosem tudhatod, mit kapsz azon vagy a következő napon - jót vagy rosszat. Bárhogy is legyen, ahogy a Nap lenyugszik minden este és minden éjjel meglátod a Holdat, úgy kapod ezeket az energiákat is sorba. Újra és újra! Mindaddig, amíg meg nem tanulod kezelni őket. Mindaddig, amíg nem vezetnek el oda, ahova el kell érned!
Véletlenek és Miért?-ek KIZÁRVA!
Sokszor meg vagyunk győződve róla, hogy az életünk jobb lesz,
ha...
majd...
akkor...
S közben nem vesszük észre, hogy elrobog az Élet mellettünk. Miközben mi csak várunk
...valamire
...valakire.
Belopódzik az életünkbe egy olyan hatalom, amit úgy hívnak: félelem.
"A fél-elem oka pedig nem más, mint az egész-ségre vonatkozó hiányos információ, alacsony szintű tudatosság. Az ilyen emberek és embercsoportok vélt biztonságuk érdekében hatalomra törnek, anyagi biztonságra törnek, de a szív irányító szerepét megkerülve, a hatodik alma, a HAT-ALMA bölcsessége nélkül. Innen ered a hatalomvágy. Így hatalmuk valójában csak félelmen és félelelkeltésen alapuló hatalmaskodás, vagy hat-almaskodás. Ezt idézi a régi mondóka, miszerint:
Azt mondják a hatalmasok,
Hogy akinek a hat alma sok,
Az éppen elég hatalmas ok,
Hogy ne legyenek hatalmasok.
Az egyének és társadalmak azonban idővel - és sok szenvedés árán - meghaladják ezt a szintet. Eljutnak oda, ahol már hajlandók adni is valamit cserébe. "
(Balogh Béla: A tudatalatti tízparancsolata)
Mai konklúzió tehát:
Adj, hogy kaphass!
Ne fÉLJ, hogy Élhess!
1 megjegyzés:
És mennyire igaz. Az emberek egyik legnagyobb ellensége önmaguk, azután csak a környezet. Leginkább maguktól félnek, önmaguk megismerésétől. Mennyi mindenre igaz ez...sajnos.
Jól, s jót írsz. A gyertyás példázat pedig nagyon remek. :)
Megjegyzés küldése