Ne aggódj, ezt nem én teszem. Legújabb olvasmányom (T. Harv Eker: A milliomos elme titkai) egyik sorát idéztem.
Ha kíváncsi vagy a folytatásra, olvass tovább!
"Egy rövid beszélgetésből kiderítem, milyen a te pénzügyi és sikermodelled. mindenkinek van személyes pénzügyi és személyes sikermodellje a tudatalattijában. Ez a modell minden egyéb tényezőnél és azok együttesénél is erősebben meghatározza az illető pénzügyi sorsát.
Mi ez a pénzügyi modell?
Ez egy rendkívül fontos képlet. Ez határozza meg, hogyan teremted meg a valóságodat és a vagyonodat.
P - G - É - T = E"
P : programozás - a legtöbb ember esetében a szüleik, a testvéreik, a barátaik, a tekintélyszemélyek: tanárok, vallási vezetők stb. és az őket körülvevő kultúra az elsődleges meghatározók.
G : gondolat - az elménk fülkéiben raktározott "információfájlok". Honnan tehát az információ? A múltban programozták belénk. Múltbéli kondicionálásunk határozza meg minden, agyunkban felmerülő gondolatunkat.
É : érzések - a gondolatok érzésekhez vezetnek. Minden gondolat különféle érzéseket vált ki belőlünk. Így van ez a pénzzel kapcsolatban is. Mit hallottunk fiatalkorunkban? Mit láttunk fiatalkorunkban? Mit tanítottak vagy épp nem tanítottak a szüleink a pénzről, a gazdagságról, a gazdagokról?
T : tettek - Hogyan "bánsz" a pénzzel? Tudsz-e bánni a pénzzel? Mit hoztál magaddal a múltból? Mindazok a kijelentések, amelyeket fiatalkorunkban hallottunk a pénzről, megmaradnak a tudatalattinkban, és modellként szolgálnak pénzügyeink intézéséhez.
E : eredmény - Vizsgáld meg a pénzügyi helyzeted a leírtak alapján MOST!
GAZDAGSÁGI ELV: Ha tudatalattinknak választania kell a mélyen gyökerező érzelmek és a logika között, szinte mindig az érzelmek javára dől el a választás.
Példa a könyvből:
"Stephen többmint 800.000 dollárt keresett évente és ez már kilenc éve így volt. Ennek ellenére állandóan az anyagi csőd szélén állt. Valahogyan elverte a pénzét. Stephen elmondta, hogy gyerekkorában mindig azt hallotta az édesanyjától: "A gazdagok kapzsik. a szegények verejtéke árán gazdagszanak meg. Csak annyid legyen, amennyiből meg tudsz élni! Akinek több van, alávaló gazember." Nem kell hozzá nagy tudósnak lenni, hogy kitaláljuk, mi játszódott le Stephen tudatalattjában. Az agya a gazdagsághoz a kapzsiságot társította, ami természetesen rossz. Stephen szerette az édesanyját, és nem akart vele szembeszegülni. Ha gazdag lett volna, az szembeszegülésnek számított volna anyja meggyőződésével.."
A köny ajánlása így szól: "Lerántja a titokzatosság leplét arról, hogy miért adatik egyeseknek gazdagság, míg mások egész életükben küszködnek. Aki a siker mélyen gyökerező okaira kíváncsi, olvassa el ezt a könyvet." Robert G. Allen
A milliomos elméd titkai a gondolkodásodban vannak elrejtve. Kérdés: Ki akarod-e kutatni onnan őket? Vagy megelégszel azzal a tudással, amiről most tudsz?...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése