Akkor jöjjön megint a munka...
A bőség titka valójában az, hogy belülről fakad. Ezért első lépésként belső gazdagságunkat kell felfedeznünk, majd felszínre hoznunk, ami aztán maga után vonja az anyagi bőséget is. Ezzel a bőséggel egy olyan új világba érkezünk, amelyben kiteljesedhetünk, megtalálhatjuk boldogságunkat és végre olyan életet élhetünk, amilyet szeretnénk, azaz szabadok lehetünk.
Első lépés: Valósítsd meg önmagad!
Az önmegvalósítás szubjektív, mivel mindenkinek másmilyen elképzelései, céljai és álmai vannak, amelyeket szeretne megvalósítani. Egy azonban közös bennük: pénz nélkül igen nehezen tudnánk érvényesülni, nehezen lennénk sikeresek. Emellet persze elismert tényezők még a rossz gondolkodásmód, a berögzült minták követése, valamint a lehetőségek felismerését korlátozó szokások.
A szabadság - jelentsen ez számodra bármit is - azt jelenti, hogy bármit megtehetsz, ott, ahol akarod, azt, amit akarsz, és azzal, akivel akarod. Ez csak Rajtad múlik!
A szabadság kibontakozása magába hordozza annak lehetőségét, hogy ne álmodd az életed, hanem tényleg éld az álmaid, tűnjenek ezek az álmok jelenleg akár irreálisnak, akár megvalósíthatatlannak.
Önvizsgálat
Egy önvizsgálat során érdemes megvizsgálni a gondolatainkat, hogy kiszűrjük azokat, amelyek visszahúznak. Szerintem ez a legnehezebb feladat! Időre és türelemre van szükség ahhoz, hogy igazán figyelni tudjunk saját magunkra. A türelmetlenség saját magunk sanyargatása. A jó munkához pedig idő kell!
Ez az önvizsgálat személyes feljődést igényel, amihez ki kell alakítanunk az én-tudatosságunkat, meg kell ismernünk gyengeségeinket és erősségeinket. Ám mindez még mindig nem elég, ha nem cselekszünk! Meg kell határozni, hogy mit is szeretnénk és miért is szeretnénk? Ha a miértre a válasz nem elég erős, akkor nincs elég hajtóerő ahhoz, hogy a tudattalanba beszivárogva a cselekvés szokássá formálódjon. Ha a válasz, és ezzel a motiváció, a hajtóerő megvan, változtatnunk kell a hozzáállásunkon, szokásainkon, feljesztenünk kell képességeinket és tudásunkat. Mindez természetesen nem működik a komfortzónán belül, időnként ki kell lépni.
A fejlődés útja a változás, és a bőség nem a szokottban, hanem az újszerűben rejlik!
Második lépés: Ne hagyd, hogy a körülmények korlátozzanak!
Ez azért olyan nehéz feladat, mert itt már nem csak rólad van szó. Mindenkinek, akivel együtt élsz, el kell fogadnia a fejlődésed, meg kell adnia azt a hitet, hogy képes vagy megvalósítani önmagad. És ehhez soha nincs késő. Életünk anyagi, intellektuális, érzelmi és spirituális területekből áll. Fontos, hogy mindegyiket jól működtesük, de mi általában csak az anyagi és az intellektuális területekkel, racionális énünkkel foglalkozunk. Tanulunk, okosodunk és kényszerből dolgozunk. Általában félünk attól, ami kockázatos és nem kiszámítható és ennek egyenes következménye, hogy a körülményeinket hibáztatjuk azért, ahol most tartunk.
Azok, akik valamire viszik a világban olyanok, akik felkelnek és megkeresik azokat a körülményeket, amiket ők akarnak, vagy ha nem találnak számukra megfelelőt, megteremtik azokat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése